Informace pro rodiče novorozenců.

Čekáte-li miminko a máte již u nás registrovaného staršího sourozence, dejte nám prosím včas vědět, ať vám můžeme pro dalšího potomka  místo rezervovat.

Pokud  čekáte první děťátko, rezervujte si  registraci včas, z kapacitních důvodů nemůžeme  přijmout do péče všechny zájemce, přednostně přijímáme  děti z nejbližšího okolí polikliniky, našeho bývalého „obvodu“ a děti, které již u nás mají  staršího sourozence.

Naše ordinace nemá  uzavřenou smlouvu se všemi menšími zdravotními pojišťovnami, ověřte si, že zdravotní pojišťovna nadcházející maminky je mezi našimi smluvními. Změna pojišťovny není v prvním půlroce věku dítěte možná.

Až na výjimky neregistrujeme  novorozence, jejichž starší sourozenec je pacientem jiného pediatra z okolí.

Je nám velice líto, ale  kapacita ordinace není  neomezená a nemůže přijmout všechny zájemce o registraci. To bohužel platí i pro starší děti přistěhované do našeho obvodu. Omlouváme se.

Po narození děťátka zavolejte v den propuštění z porodnice, nejpozději den následující,  v naší ordinační době  a domluvte si termín prvního vyšetření. Mělo by proběhnout v prvních  2-3 dnech po propuštění,  proto telefonát zbytečně neodkládejte. Při volání buďte trpěliví, ne vždy lze z provozních důvodů telefon ihned  zvednout.

Na první návštěvu zveme vždy  do  doby pro zdravé – počítejte s cca 30 minutovou  návštěvou.

Předem si zjistěte polohu ordinace a možnost parkování, nechte si dostatečnou časovou rezervu, při opoždění není možné probrat vše, co je při první návštěvě potřeba.

Kromě miminka vezměte s sebou propouštěcí zprávu z porodnice,  vyplněný dotazník rizika tuberkulózy a  zdravotní a očkovací průkaz dítěte – vše obdržíte při propuštění z porodnice.

Přineste si 1-2 jednorázové podložky přiměřené velikosti pod miminko a na jeho přikrytí   látkové pleny- opět je lepší větší počet ( miminka  dokážou čůrat a kadit na pokračování)